Obchodní akademie
Mohelnice
Bakaláři
Jídelníček
Facebook
Přihlášení
1 / 10
2 / 10
3 / 10
4 / 10
5 / 10
6 / 10
7 / 10
8 / 10
9 / 10
10 / 10
Základní informace pro studenty ubytované na DM

Domov mládeže Obchodní akademie v Mohelnici se nachází v pěkném prostředí nedaleko centra města. Je tvořen dvěma čtyřpodlažními panelovými objekty vzájemně propojenými vestibulem. Jeho součástí je velký společenský sál, v němž se odehrává převážná část celodomovních akcí. Na objekt navazuje velká, moderně zařízená školní jídelna s kuchyní zajištující celodenní stravování.

Domov mládeže vytváří pro všechny ubytované žáky dobré zázemí pro studium i odpočinek a poskytuje žákům všestrannou péči ve zdravém životním stylu. Vychovatelé vedou žáky k odpovědnosti a samostatnosti a připravují je tak ve spolupráci se školou pro budoucí život.

Žáci jsou ubytováni v účelně zařízených třílůžkových pokojích. Každý pokoj má k dispozici vlastní balkon. Sociální zařízení, která jsou po celkové rekonstrukci a odpovídají soudobým požadavkům, jsou společná. Domov mládeže Obchodní akademie Mohelnice slouží všem středním školám v Mohelnici. Žáci ubytovaní v DM se celodenně stravují ve školní jídelně, která je součástí areálu. K obědu jsou nabízeny 2 druhy jídla. Skladba jídelníčku je připravována tak, aby odpovídala věku a zásadám správné výživy.

Pro sportovní aktivity je k dispozici v areálu domova mládeže nová sportovní hala, posilovna a původní tělocvična. Žáci mohou trávit volný čas na travnaté ploše před a za DM.  V případě zájmu mohou žáci navštěvovat i nedaleký areál školy, kde jsou navíc tenisové kurty, hřiště na odbíjenou, posilovna a v zimních měsících v případě stálého počasí i ledová plocha. Na DM jsou pořádány celodomovní turnaje v šachu, stolním tenise, košíkové, odbíjené, florbalu, nohejbale, sálové kopané, turnaje v biliáru, šipkách a ve stolním fotbálku.

Žáci mají možnost pravidelně v odpoledních a podvečerních hodinách navštěvovat plavecký bazén.  Dále mohou ubytovaní žáci navštěvovat ZUŠ Mohelnice (více na www.zusmohelnice.cz) nebo DDM MAGNET Mohelnice (www.ddm-mohelnice.cz). Nabídku městského kulturního střediska a městského kina využívá stále širší okruh zájemců. K odpoledním vycházkám je k dispozici i místní park.

Na domově mládeže je možnost pořádat taneční diskotéky, táboráky.  Každoročně se žáci podílejí na přípravě výstavek k Vánocům a Velikonocům. Zde vystavují také své výrobky. Žáci se scházejí v čajovně, klubovně nebo v knihovně. Ve výchovných kolektivech jsou k dispozici na každém poschodí společenské místnosti s barevnou televizí, studovny a kuchyňky. Zde si mohou uvařit kávu, čaj nebo připravit jednoduchá jídla. Kuchyňky jsou vybaveny mikrovlnkou, dvouplotýnkovým vařičem, toustovačem a elektrovarnou konvicí. Dívky mají navíc k dispozici napařovací žehličky s žehlicím prknem.

V každém výchovném kolektivu mohou žáci navštěvovat jednotlivé kroužky, jsou pořádány besedy. Chlapci dávají přednost výhradně sportovnímu vyžití, dívky pak aranžérskému kroužku nebo ručním pracem.

Studijní doba je vyhrazena řádem domova mládeže a je dostatečná pro zvládnutí zadaného učiva. Vycházky žáků jsou možné denně do 19:00 hodin. Jedenkrát až dvakrát týdně podle věku žáka až do 22:00 hodin. Ve vestibulu domova mládeže využívají žáci k trávení volného času dva kulečníky, dva stolní fotbaly, dva stoly na stolní tenis a šipky. K dispozici mají videopřehrávače a DVD přehrávače. Žáci zde mohou využívat počítač a bezplatné připojení na internet. Do budoucna se počítá s rozšířením až na 7 počítačů.

Ve velkém společenském sále se konají taneční kurzy, celodomovní shromáždění a další akce týkající se domova mládeže. Sál je využíván i ostatními středními školami. Je zde umístěna plazmová televize, napojená na satelitní vysílání.

V současné době je budována Wifi síť a po jejím dokončení ji budou moci využívat denně do 21:00 hodin na pokojích ve svých výchovných kolektivech.

Žáci starší 18 let mohou dojíždět na domov mládeže vlastním motorovým vozidlem, parkovat je dovoleno bezplatně v areálu DM.

 

Mapa

Kontakt


Obchodní akademie
Olomoucká 82, 789 85 Mohelnice
tel: 583 430 506
oam@oam.cz


2017 OA Mohelnice
čez     facebook     prodecad     prodecad     prodecad